недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Медицински сестри од Индија вратени дома од Ирак

indiski

Поврзани вести

Повеќе од 40 медицински сестри од Индија кои се на работа во Ирак и се затечени териториите под контрола на сунитските екстремисти, се вратиле дома со специјални летови, известуваат утринава индиските медиуми.

Се очекува транспортирање на најмалку уште 70 Индијки кои се наошаат во Ирбилу, во автономнаата курдска област на северот на Ирак.

Авионот со 46 медицински сестри ги пренесе до државата Керала на југот на Индија од каде што и потекнуваат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести