понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Москва се надева на успех при вториот круг на мировните преговори во Женева

sergej lavrov

Поврзани вести

Москва се надева на успех при вториот круг на мировните преговори за Сирија во Женева. Ова го изјави министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров по преговорите со алжирскиот колега Рамтан Ламамра, пренесе ИТАР-ТАСС.

„Го поздравувам почетокот на конференцијата Женева 2, вториот круг што започна вчера. Се надеваме дека тој ќе биде корисен и земјите ќе можат да постигнат до согласност“, рече Лавров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести