петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

МЗТ Скопје му се реваншира на Партизан

Tan2014-1-27_211217572_0-670x447

Поврзани вести

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје -Аеродром, забележа голема победа во 18-тото коло од АБА лига.

„Металците”славеа на гости кај бранителот на титулата Партизан со 73:66 (13:14, 18:20, 21:18, 21:14). Македонскиот шампион со овој триумф им се реваншираше на „црно – белите “за поразот на првиот натпревар на домашен терен (70:69).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести