сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Најмалку 15 загинати во ракетен напад врз училиште во Газа

izraelska-vojska-foto-ap-1404836803-530731

Поврзани вести

Најмалку 15 луѓе загинаа, а околу 150 се ранети во ракетен напад на израелското воздухопловство врз училиште во градот Бејт Ханун, каде биле сместени палестински бегалци.

Над 140.000 Палестинци избегаа од своите домови од почетокот на борбите меѓу Израел и исламистичкото движење Хамас пред 17 дена. Многу од нив засолниште најдоа во згради под управа на Светската организација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести