Спорт

Наполи ќе мора да се задоволи со Евер Бенега

Наполи ќе мора да се задоволи со Евер Бенега

Италијанскиот калчолигаш Наполи, најверојатно ќе биде следната дестинација на аргентинскиот интернационалец од редовите на шпанскиот прволигаш Валенсија, Евер Бенега.
Италијанските и шпанските медиуми се убедени дека најавениот трансфер ќе биде реализиран во следните неколку дена, а од продажбата на одличниот играч за врска, Валенсија очекува заработувачка од најмалку 10 мил. евра.
Освен популарните “азури”, голем интерес за поранешниот фудбалер на Бока Јуниорс покажаа и раководните лица на Арсенал и Јувентус, но двата клуба беа подготвени да одвојат околу 6 мил. евра за услугите на Бенега.