петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Наполи ќе мора да се задоволи со Евер Бенега

ever benega

Поврзани вести

Италијанскиот калчолигаш Наполи, најверојатно ќе биде следната дестинација на аргентинскиот интернационалец од редовите на шпанскиот прволигаш Валенсија, Евер Бенега.
Италијанските и шпанските медиуми се убедени дека најавениот трансфер ќе биде реализиран во следните неколку дена, а од продажбата на одличниот играч за врска, Валенсија очекува заработувачка од најмалку 10 мил. евра.
Освен популарните “азури”, голем интерес за поранешниот фудбалер на Бока Јуниорс покажаа и раководните лица на Арсенал и Јувентус, но двата клуба беа подготвени да одвојат околу 6 мил. евра за услугите на Бенега.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести