четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нови конфликти на истокот на Украина

Во околината на Славјанск и Краматорск, на истокот на Украина, дојдено е до нови конфликти меѓу украинските сили и проруските бунтовници.

Avakov_ukrafoto

Поврзани вести

Во околината на Славјанск и Краматорск, на истокот на Украина, дојдено е до нови конфликти меѓу украинските сили и проруските бунтовници.

Арсен Аваков, министерот за внатрешни работи на Украина, на социјалната мрежа Фејсбук споделил информација дека е во тек интензивна размена на оган во близина на Славјанск.

Аваков навел и дека украинско оклопно возило било погодено од граната која била фрлена од проруските бунтовници. Засега нема податок дали има жртви.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести