четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Обложувалници: Ерменија победник на Евровизија, Македонија кон дното

Обложувалниците веќе ги дадоа кофициентите за претстојната Евровизија, Македонија не котира баш најдобро

Tijana-Dapcevic

Поврзани вести

Доколку може да им се верува на спортските обложувалници претставникот на Еременија ќе биде овогодишен победник на Евровизија.

Песната „Not alone“ на Арам МП3 според обложувалниците има најголеми шанса да победи во мај на Изборот за песна на Евровизија што годинава се одржува во Копенхаген, Данска.

Арам Саргсјан има 29 години и се занимава со музика, актерство и стенд ап комедија. Ерменија, инаку, својот најдобар пласман го имаше од 2008 година кога Сирушо во Белград беше четврта.

Во однос на балканските претставници, според обложувалниците, тие ќе се најдат под 25 место. Се предвидува дека македонската претставничка Тијана Дапчевиќ со песната „To the sky“ ќе се најде на 28-то место, Сергеј Цветковиќ кој ќе ја претставува Црна Гора на 26-тото место.

Србија и Хрватска одлучија годинава да не настапуваат на Евровизија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести