среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Ограбен Б.С од Богданци, му одзеле 10 илјади денари

Stara Skopska carsija 1_500

Поврзани вести

Вчера во Скопје на ул.„Самоилова“, непознато лице извршило разбојништво над Б.С.(58) од Богданци на тој начин што додека истиот се движел низ старата скопска чаршија, забележал дека го следело лицето, кое претходно го видел во казино.

Кога пристигнал во близина на Скопското Кале, непознатото лице физички го нападнало удирајќи го со тупаници во пределот на главата, а потоа од џебот од панталоните му одзело 10.000 денари, го турнало на земја и избегало.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести