петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Ограбена Санџак џамијата во село Батинци

kradec

Последни вести

Ограбена Санџак џамијата лоцирана во селото Батинци, скопско.

Сторителот влегол внатре во џамијата, ја пронашол металната кутија за доброволен прилог која се наоѓала заштрафена на sидот, насилно ја откорнал и ја одзел заедно со парите, потоа се качил на спратот од џамијата и од  друга кутија со доброволен прилог, со оштетување на бравата ја отворил и ги одзел  парите од кутијата, по што преку соседниот двор избегал во непознат правец.

Тој се здобил со противправна имотна корист од околу 2.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести