недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пешевски на работна средба со Мизо и претставници на компаниите во индустриските зони

vladimir-pesevski

Поврзани вести

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски денеска, ќе присуствува на работна средба со Директорот на Агенцијата за технолошки развојни индустриски зони, Виктор Мизо и претставници на компании кои се лоцирани во зоните.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести