среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

По 300.000 евра за победа на светското во Бразил

loew_2925923b

Поврзани вести

По 50.000 евра за секој германски репрезентативец доколку остварат победа над Алжир во осминафиналето од СП во Бразил.

Во спротивно, победа за африканската репрезентација ќе ги остави „панцирите“ без премии.

За евентуален пласман во полуфиналето германските фудбалери ќе добијат по 100 илјади евра, додека пласман во финалето им гарантира добивка од по 150 илјада евра.

Доколку го освојат трофејот на шампионатот Фудбалскиот сојуз на Германија вети премија од по 300 илјади евра за секој репрезентативец.

Германија утре во Порто Алегре ќе го игра 1/8финалето против Алжир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести