среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почнуваат спортските натпревари по повод Денот на АРМ

arm

Поврзани вести

На Воениот аеродром во Скопје, денеска свечено ќе бидат отворени спортските натпревари по повод Денот на АРМ 18 Август.

На отворањето ќе присуствува на началникот на Генаралштабот на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески.

Во наредните два дена ќе се одржат финалните натпревари во крос трчање, мал фудбал, кошарка, одбојка, шах и пинг-понг.

Во досегашното натпреварување во сите дисциплини учество земаа над 1.500, а во утрешното натперварување учество ќе земат околу 250 припадници на армијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести