петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Подгответе се за малку снег и многу ниски температури

Утре во текот на вечерните и ноќните часови, како и во сабота претпладне се очекуваат краткотрајни врнежи од снег, најавуваат метеоролозите.

sneg-na-prozor

Поврзани вести

Се очекува да дува засилен северен ветер кој ќе услови позначително опаѓање на дневните температури во следните денови.

За утре метеоролозите најавуваат сончево со умерена облачност и температура од пет степени во Тетово, Маврово, Крива Паланка и Берово, додека највисоката дневна ќе биде 10 степени во Гевгелија.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до седмиот степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести