Македонија

Поголема количина на дрога запленета на Табановце

Поголема количина на дрога запленета на Табановце
Поголема количина на дрога утрово е запленета на граничниот премин Табановце, информираат од Царинската управа на Македонија.
При излез од земјава, утрово царинските службеници направиле детален преглед на автомобил со германски таблици управувано од резидент на Литванија, кој се обидел да ја напушти земјава.
Царинска управа денеска ќе организира прес конференција на која ќе бидат откриени повеќе детали за случајот.