недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Поголема количина на дрога запленета на Табановце

g_heroin

Последни вести

Поголема количина на дрога утрово е запленета на граничниот премин Табановце, информираат од Царинската управа на Македонија.
При излез од земјава, утрово царинските службеници направиле детален преглед на автомобил со германски таблици управувано од резидент на Литванија, кој се обидел да ја напушти земјава.
Царинска управа денеска ќе организира прес конференција на која ќе бидат откриени повеќе детали за случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести