петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Попоски: Посебно внимание ќе се посвети на инфраструктурата

Poposki-Intervju-MIA-image1-600x384_0_0 (1)

Поврзани вести

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ6, Никола Попоски истакна во програмата „Проверено“ за периодот 2014-2018 година посебно внимание ќе се посвети на инфраструктурата.

Тој најави целосна реконструкција на патниот правец од Маврово до Жировница и од Бошков мост до Дебар во вкупна должина од 20 километри како и поставување целосно нов слој на асфалт.

Како што истакна Попоски, средствата за овој проект се веќе обезбедени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести