Македонија

Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи

Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала доумерена облачност, а попладне ќе има локална појава  на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната  ќе достигне до 32 степени.