петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Продолжуваат маките за менаџерот Ван Гал

evans

Последни вести

На проблемите на Манчестер Јунајтед како да им нема крај. Како да не беше доволен поразот од Лестер со 5:3, и општо лошиот старт на сезоната, па сега менаџерот Ван Гал остана и без Џони Еванс.

Иако во таборот на “црвените ѓаволи” очекуваа дека се работи за мала повреда и дека фудбалерот ќе биде подготвен за следниот дуел, сепак деталните лекарски прегледи покажаа дека зглобот на Еванс е посериозно повреден и дека ќе мора да помине 4 недели надвор од терените.

Ако на ова се додаде дека против Вест Хем нема да смеат да настапат и Фил Џонс и Тајлер Блекет, тогаш јасно е со какви проблеми се соочува менаџерот на Јунајтед, Луи Ван Гал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести