сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Путин со новогодишна честитка до Обама

putin

Последни вести

Русија е настроена за конструктивен дијалог со САД, а вкупните напори на двете земји можат да дадат значаен придонес за светската стабилност, вели рускиот претседател Владимир Путин во новогодишната честитка до својот американски колега Барак Обама, пренесе ИТАР-ТАСС.

Путин испрати честитки за празниците и на британскиот премиер Дејвид Камерон, венецуелскиот претседател Николас Мадуро и неговиот колега од Белорусија, Александар Лукашенко.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести