сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Регистриран нов можен сигнал од исчезнатиот малезиски авион

ischeznatiot-maleziski-avion-go-promenil-kursot-i-se-upatil-kon-tesnecot-malaka-175651jtyjtyty

Поврзани вести

Авион од Австралија, кој учествува во потрагата по изчезнатиот малезиски авион денеска регистрирал нов подводен сигнал во реонот каде се врши истрагата.

Слични сигнали, кои наликуваат на оние од црните кутии на авионот, беа пресретнати од тимовите кои трагаат по леталото и на почетокот на неделата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести