сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Сараќини на средба со претставниците на Македонската асоцијација за рударство

saracini sl

Поврзани вести

Mинистерот за економија , Ваљон Сараќини, во рамките на проектот „Отворено со бизнисот“ ќе оствари работна средба со претставниците на Македонската асоцијација за рударство на  Македонија.

На средбата субјектите ќе дискутираат за реформите во рударството, електронско пријавување на товарените минерални суровини и тарифникот за утврдување на висината на надоместоците за издавање на дозволи и концесии за вршење детални геолошки истражување и концесии за експлоатација на минерални суровини.

Настанот ќе се одржи во просториите на Стопанска комора на Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести