сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 51

СДУ: Дел од партиите да ги преиспитаат одлуките и да излезат на избори

Социјалдемократската Унија по денешната средба со лидерите на партиите од Коалицијата за подобра македонија соопштува дека ги поддржува изборите кои треба да се одржат на 5 – Јуни.

sdu

Последни вести

-Социјалдемократската Унија ги охрабрува, а воедно ги повикува сите политички партии кои не се дел од оваа коaлиција, да ги преиспитаат своите одлуки и да излезат на следните парламентарни избори, се вели во соопштението од партијата.

Најчитани вести