понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Шампионската титула се поблиску до Итихат

Избраниците на Мануел Пелегрини не дозволија никакво изненадување во заостанатиот натпревар од 35. коло во англиската Премиер лига и сосема заслужено со убедливи 4:0 го торпедираа гостинскиот тим на Астон Вила кој успешно се бранеше до 64 минута од натпреварот.

sampionskata titla itihat

Поврзани вести

Фудбалерите на Манчестер Сити се на само еден чекор од толку посакуваната шампионска титула во англиската Премиер лига.

Избраниците на Мануел Пелегрини не дозволија никакво изненадување во заостанатиот натпревар од 35. коло во англиската Премиер лига и сосема заслужено со убедливи 4:0 го торпедираа гостинскиот тим на Астон Вила кој успешно се бранеше до 64 минута од натпреварот.

Како и на претходниот натпревар, така и на овој, најзаслужен за освоените три бода е босанскиот интернационалец Един Џеко кој запиша нови два погодока на своето конто, а во самиот финиш од натпреварот во листата на стрелци се запишаа и Стеван Јоветиќ и Јаја Туре.

Шампионскиот пехар ќе се пресели на “Итихат” доколку фудбалерите на Манчестер Сити освојат само еден бод во последниот првенстве натпревар за оваа сезона, во дуелот против гостинскиот тим на Вест Хем.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести