понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Шокантна видео снимка од Македонија ги згрози Британците

TEASER-Smoking-toddler

Поврзани вести

Оваа видео снимка објавена од македонски корисник на која се гледа како двегодишнодете охрабрено од возрасни пуши цигара, предизвика бурни реакции од страна на интернет корисниците.

Шокантната снимка од невиното дете кое е охрабено да повлече дим од цигарата од дефинитивно луѓе без ум кои се смеат во позадина предизвика бес кај јавноста.

Видеото од кое „ви се превртува желудникот“ е објавено од страна на корисник во Македонија.

Неколку пати збунетото дете се обидува да ја врати цигарата, но возрасните кои се во негова близина го поттикнуваат да вовлече дим додека цигарата гори меѓу неговите мали прстиња.

Момченцето дури во еден момент ја доближува цигарата до неговиот нос во што неговите крајно неодговорни старатели очигледно гледаат забава.

Се тврди дека видеото е од Русија, за каде се смета дека пушењето цигари меѓу децата е распространето.

Неодамнешните истражувања во земјата покажале дека 40 отсто од популацијата во Русија се редовни пушачи.

Во Велика Британија 100.000 луѓе годишно умираат како последица од пушењето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести