петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Силен земјотрес регистриран во Каспиското Море

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од пет степени според Рихтеровата скала е регистриран во Каспиското Море, на 83 километри североисточно од азербејџанскиот град Губа, соопшти Сеизмолошката служба на Националната академија на науките на Азербејџан, пренесува „ИТАР-ТАСС“.

Според податоците на службата, епицентарот на потресот бил на длабочина 61 километар. Се’ уште нема информации за жртви и разурнувања.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести