петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 29

Сончево и потопло до сабота, од недела нов влажен бран

soncevo1-640x320

Последни вести

Сончево време со мала до умерена облачност и пораст на дневната температура се очекува од утре до сабота во земјава.

Како што најавуваат од УХМР во сабота кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност, а нов влажен бран со врнежи од дожд и појава на грмежи се очекува в недела, кога ќе дува повремено засилен северозападен ветер, што ќе услови повторно намалување на дневната температура.

Дневната температура утре ќе се движи од 16 до 26 степени, во петок од 22 до 28 и во сабота од 23 до 30 степени. Во недела дневната температура ќе биде од 17 до 24 степени, во понеделник од 18 до 25 и во вторник од 20 до 27 степени.

Најчитани вести