Македонија

Сончево и топло, попладне дожд

Сончево и топло, попладне дожд

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, а во попладневните часови ќе биде врнежливо особено во западните, северозападните и југозападните делови од земјата.

Утринските температури се движат од два до девет, а дневните од 15 до 25 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 22-от степен.