четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Сончево и топло, попладне дожд

prozorec sonce i dozd

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, а во попладневните часови ќе биде врнежливо особено во западните, северозападните и југозападните делови од земјата.

Утринските температури се движат од два до девет, а дневните од 15 до 25 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 22-от степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести