вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ТМРО: Време е и Македонската десница да биде застапена во законодавниот дом

Поврзани вести

Партијата ТМРО која е дел од владејачката коалиција, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, на претстојните парламентарни избори ќе инсистира на добитно пратеничко место на заедничките листи.

ТМРО како единствена десна Македонска национална партија, смета дека е нереално некои помали коалициони партии кои постојано се застапени во законодавниот дом, преку добитни места на заедничките листи, повторно да претендираат на пратенички мандати, а реално ниту имале, ниту имаат реална политичка тежина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести