четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Три жртви по судир на Албанци и грчката полиција

Грчката полиција во Солун соопштила дека еден полицаец и двајца Албанци се убиени рано утрово по размена на оган во близина на границата на Грција со Албанија.

grcko-albanska-granica-poli

Поврзани вести

Тројцата полицајци, кои биле во патрола, наишле на албанските државјани додека го истражувале упадот на мигранти на територијата на Грција.

Албанците биле вооружени, а еден од нив почнал да пука по што убил еден полицаец, по што грчките полицајци возвратиле на нападот.

Двајцата убиени Албанци се’ уште не се идентификувани.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести