петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 67

Вечерва загаденоста во Куманово е дури 10 пати поголема од максимално дозволената

Во моментов (04.01.2017, среда, 21:30 часот) концентрацијата на отровните ПМ 10 честички е 504 мг / м3, а максималната дозволена загаденост е 50 мг / м3.

kumanovo-zagadenost

Поврзани вести

Овие цифри покажуваат дека нема ништо од гасификацијата за која се фалат градоначалникот Зоран Дамјановски и неговиот партиски шеф Зоран Заев. Гасификацијата на Струмица е само параван за богатењето на кланот Заеви, а струмичани и понатаму плаќаат најскап гас на Балканот.

Нема ништо и од гасификацијата на Куманово затоа што Кумановци со денови се гушат со најзагадениот воздух во Европа. Веќе цела недела ги нема НВО милионерите на Сорос и СДСМ, кои добиваат милиони затоа што „наводно“ се борат за екологијата.

НВО ги добиваат милионите од Сорос, Заев ги добива милионите од гасот, Дамјановски ја доби власта, а граѓаните на Куманово го добија најзагадениот воздух во Европа.

Најчитани вести