петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Вечерва е финалето на Х-фактор – Македонија навива за Даниел

Шоуто ќе се емитува вечерва на Сител телевизија, со почеток од 21 часот.

danielslika

Поврзани вести

Даниел, Тамара, Маид, Лукијан и Доктори се петмината финалисти кои вечерва во живо ќе пеат за своите обожаватели, од кои очекуваат што повеќе гласови кои ќе ги доведат до победа.Петмината финалисти ќе испеат по една песна, по што ќе има гласање по кое двајца ќе го напуштат натпреварувањето.

Преостанатите тројца повторно ќе пеат и повторно ќе се гласа. По пресек на гласовите уште еден ќе излезе од натпреварувањето.

Останатите двајца натпреварувачи со по уште една песна ќе се борат за победа. Шоуто ќе се емитува вечерва на Сител телевизија, со почеток од 21 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести