петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

ВИДЕО: Најстариот човек ја открива тајната на долговечноста

starec

Поврзани вести

Пресмаи Петел од Индија тврди дека е роден во1896 година, што значи дека има 118 години.

Доколку е ова точно, тој е најстариот човек во светот.

Пресмаи вели дека за здравјето најважна е исхраната.Речиси никогаш не јадел месо, но зелениот зеленчук не го пропушта.

– Мојата исхрана е едноставна, секогаш јадам свеж зеленчук, а месо и риба воопшто не јадам – вели старецот.

Индиецот поседува документ од индиските власти во кој пишува дека навистина е роден во 1896. година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести