среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Во Парагвај запленети 850 килограми кокаин

kokain

Поврзани вести

Полицијата во Парагвај залени 850 килограми коакин, кој бил скриен во вреќи со ориз и кој требало да биде испорачан во Конго.

На секоја од вреќите во кои имало кокаин, се наоѓала слика со шкорпија, што е заштитен знак на групата шверцери на дрога, која ја предводи Бразилецот Хорхе Рафат Тумани, соопшти полицијата.

Во врска со овој случај полицијата приведе само едно лице, цариник.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести