петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Волци изеле емигрант кој сакал илегално да влезе во Македонија

Станува збор за човек кој бил на возраст од околу 40 години, кој најверојатно бил нападнат од волци во обид да ја мине границата со Македонија. Во облеката мажот имал документи, кои дополнително ќе се вештачат.

volk

Поврзани вести

Безживотно тело на маж вчера околу 20 часот било пронајдено во околината на Ќустендил, соопштуваат бугарските. Трупот бил забележан од страна на случајни минувачи кои пријавиле во полиција.  Телото му било целосно изгризано, а трупот бил без глава и крајници.
Масакрот најверојатно го извршиле диви животни, пишуваат медиумите во Софија.

Станува збор за човек кој бил на возраст од околу 40 години, кој најверојатно бил нападнат од волци во обид да ја мине границата со Македонија. Во облеката мажот имал документи, кои дополнително ќе се вештачат.

Се’ уште нема прецизни информации за неговиот идентитет.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести