Битола на протест: „Не за новото предавство“! (ФОТО)

ВМРО-ДПМНЕ од денеска во знак на предупредувачки протест започна со блокади во Скопје и 10 други градови.

Еден од градовите кои денес испратија јасна порака беше и Битола.

Битолчани на протестот порачаа: „Не за новото предавство“!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.