Денеска и утре посебен сообраќаен режим во Скопје

Во официјална посета на Македонија денеска и утре ќе пристигне делегација предводена од Претседателот на Сојузна Република Германија.

Од тие причини, СВР Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на град Скопје.

МВР апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.