Дневен хороскоп за 4 декември 2022

Овен

Некои семејни обврски не ги исполнивте навреме, па дојде моментот кога нема повеќе одложување. Наместо да се лутите на себе што си го дозволивте тоа, веднаш фатете се за работа, а анализата на ситуацијата оставете ја за друг, поповолен ден.

БИК

Се борите помеѓу тоа да бидете скромни и почитувани и потребата да реагирате жестоко, поттикнато од критиките што и вие би биле среќни да им ги дадете на другите. Резултатот од сето ова може да биде губење на енергија и пад на имунитетот, па дури и акутна болест. Внимавајте на исхраната.

БЛИЗНАЦИ

Транзитите укажуваат на можноста да влезете во конфликт со вашите најблиски. Кризата во семејството може да трае доколку не се потрудите и не преземете конкретни чекори, дури и ако тие ви се непријатни. Запомнете дека тие не се ваши непријатели.

РАК

Решени сте да не се мешате во туѓи работи. Сепак, некој ви се доверува, а вие не сте сигурни дали тоа треба да ве импресионира или дали информацијата ќе ви направи проблеми. Доколку не се спротивставите на време, работите може значително да излезат од контрола.

ЛАВ

Доколку имате некои недефинирани врски кои досега не сте ги расчистиле, овој ден нуди решение. По прераспределбата на обврските, ќе имате пријатно изненадување бидејќи ќе добиете неочекуван поттик од личност која не била фина со вас.

ДЕВИЦА

Ви претстојат состаноци и разговори од кои можеби очекувате премногу. Отвореното спротивставување на луѓето кои се над вас во хиерархијата може дополнително да ги искомплицира веќе затегнатите односи кои не можете сами да ги решите.

ВАГА

Не преоптоварувајте се со нови обврски, туку поминете го денот со минимални деловни активности. Наскоро ќе добиете финансиски прилив кој целосно ќе ги промени околностите во кои работите и со тоа ќе ја избрка напнатоста која ве мачи.

ШКОРПИЈА

Се враќате во ритамот на кој сте навикнати. Некои стари работни места повторно се активираат, а вие сте збунети од исходот, бидејќи по долго чекање сте изгубиле надеж. Сега кога таа реализација е сигурна, веќе не сте сигурни дали е тоа што го сакате.

СТРЕЛЕЦ

Намалена енергија и промени во расположението. Тоа е она што ве мачи денес. Премногу лично ја сфаќате непријатната атмосфера, имате впечаток дека сите имаат заговори против вас. Обидете се да гледате реално на работите, можеби вашите очекувања се преценети.

ЈАРЕЦ

Денот ви носи можност да ја подобрите ситуацијата на работа. Сепак, ова ќе донесе само привремено олеснување, бидејќи има уште многу работа пред вас. Искористете ја целата своја деловна истрајност, замислете ја како инвестиција во времето што допрва доаѓа.

ВОДОЛИЈА

Настанот на денот може да биде конструктивна дискусија каде што ќе бидете вовлечени во соработници за кои не сте знаеле дека се на ваша страна. Во исто време, поддршката доаѓа од саканата личност, па на вашиот оптимизам и добро расположение нема крај.

РИБА

Ве мачи проблематичната врска со саканата личност. Почнувате да размислувате за заминување, но не сте сигурни дали тоа би било трајно или само привремено решение. Сериозен разговор значително би ја решил ситуацијата, но само доколку искрено кажете се.