Дневен хороскоп за недела (24 ноември 2019)

ОВЕН

Работa: Пред вас е ден во кој ќе имате повеќе време за одмор. Работата не ве уморува премногу.

Љубов: Поволен ден за флерт. Ве очекува период во кој ќе имате шанси за нови познанства.

Здравје: Немате проблеми.

БИК

Работа: Надевајте се на склопување на нов договор кој ќе ви биде важен на долги патеки во иднина.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека е подготовена да вложи повеќе напор за врската да ви напредува.

Здравје: Посетете стоматолог.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Среќа ве следи, може да очекувате поволен ден во кој ќе решите некои нестабилности.

Љубов: Уживате во чувството на слобода кое го имате, и задоволни сте поради тоа.

Здравје: Одлично се чувствувате, здравјето е добро.

РАК

Работа: Ве очекува шанса да тргнете во позитивна насока. Надевајте се на позитивни промени.

Љубов: Наскоро ќе имате шанса за почеток на врска со личност која по некои работи ќе се издвојува од другите.

Здравје: Генерално добро.

ЛАВ

Работа: Склопување на нов договор би можел да биде значаен за вас. Ве очекува поволен ден.

Љубов: Може да се потпрете на партнерот кој ќе покаже дека е подготвен да биде со вас без оглед на се.

Здравје: Проблеми со хормоните.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува голем број обврски, денешниот ден би можел да ви биде тензичен.

Љубов: Потрудете се на саканата личност да и покажете дека имате добри и искрени намери и дека сте подготовени да и се посветите.

Здравје: Можен мал пад на имунитетот.

ВАГА

Работа: Пред вас е многу поволен ден за нови случувања и за нови пресврти.

Љубов: Ќе имате можност да се сретнете со личноста која ви се допаѓа. Подготвени сте да направите прв чекор.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да немате можност да направите премногу промени денеска.

Љубов: Ако сте се впуштиле во некоја небврзувачка врска, ве очекува период во кој ќе се каете поради тоа на некој начин.

Здравје: Избегнувајте цигари и алкохол.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да очекувате одличен ден. Работните обврски ќе завршите на најдобар начин и ќе бидете задоволни.

Љубов: Саканата личност ви е посветена и убаво ви е кога сте заедно. Конечно, сте нашле среќа во љубов.

Здравје: Бавете се со спорт.

ЈАРЕЦ

Работа: Ќе добиете неопходна поддршка од страна на надредените и ќе успеете да остварите напредок на ова поле.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа е срамежлива и на почеток можеби ќе ви биде тешко да остварите контакт со нејзе.

Здравје: Без проблеми.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да имате повеќе обврски од што сте очекувале и дека долго време ќе се задржите на работа.

Љубов: Ако сте слободни, очекувајте почеток на нова врска која ќе биде значајна.

Здравје: Срцеви пречки.

РИБИ

Работа: Ве очекува поволен ден. Ако планирате било какви промени, ќе успеете да ги реализирате.

Љубов: Се ближи почеток на врска на далечина кај вас во следниот период. Ви следува познанство.

Здравје: Мали проблеми со стомакот.