Две лица претепани вчера во Скопје

Две лица биле физички нападнати во Скопје во текот на вчерашниот ден во посебни случаи.

На 06.10.2022 во 13.50 часот во СВР Скопје, Ј.К.(67) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Ѓорче Петров бил физички нападнат од едно лице.

На 06.10.2022 во 20.30 часот во СВР Скопје, З.К.(51) од Скопје, пријавил дека околу 19.50 часот на бул.„Гоце Делчев“ неговиот малолетен син физички нападнат од двајца малолетници.

Од МВР информираат дека се работи на расчистување на случаите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.