Експлозија во центарот на Косовска Митровица

Непознати лица синоќа околу 19,30 часот фрлиле експлозивна направа, најверојатно рачна бомба, пред една зграда во центарот на Косовска Митровица.

Од експлозијата нема повредени, но е причинета материјална штета. Оштетени биле три локали во приземјето на зградата каде што се случила експлозијата и неколку патнички автомобили, кои биле паркирани пред зградата.

Експлозијата ги вознемири граѓаните, а косовската полиција веднаш излегла на лице место, го обезбедила подрачјето и ја започнало истрагата.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.