ФОТО: Чедомир Јаневски допатува во Скопје орен да го преземе Вардар!

268

Поранешниот македонски селектор Чедомир Јаневски штотуку пристигна во Скопје каде што доаѓа на покана на раководството на ФК Вардар да ја преземе функцијата тренер по оставката на Гоце Седлоски, објави порталот „Спорт1“.

Новинарите на овој спортски портал го пречекаа македонскиот тренер кој не криеше задоволство што повторно е во градот каде што изникна како фудбалер.

Јаневски во Скопје како вардарец се враќа по 28 години.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.