Гореше „фолксваген“ во Скопје

На 28.06.2022 околу 01.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Крсте Асенов“ настанал пожар во патничко возило „фолксваген“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на И.М. (55) од Скопје.

Пожарот бил изгаснат од сопственикот и неговите соседи. Повредени лица нема, а увид извршила екипа од СВР Скопје.