Гореше „мерцедес“ во Аеродром

На 24.02.2022 во 01.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„АСНОМ“ настанал пожар во патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Х.С.(37) од Скопје.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Противпожарната бригада Скопје.

Увидот е извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.