Гори „Жито Битола” (ВИДЕО)

146

Голем пожар избувна попладнево во индустрискиот дел од Битола.

Противпожарните служби заедно со полицијата се веќе на терен.

Над фабриката може да се забележи огромен црн чад.

Според неофицијални информации станува збор за пожар во фабриката „Жито Битола“.

Фотографија: ТВ 21

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.