Казнети 32 возачи за брзо возење на територија на СВР Велес

Во текот на вчерашниот ден (09.01.2022) во периодот од 08.00 до 20.00 часот на територијата на СВР Велес спроведена e акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 32 возачи. Од нив еден возач ја пречекорил брзината во населено место, а 31 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.