Лига на шампионите – Распоред на натпреварите

Распоредот на сите натпревари од групната фаза на фудбалската Лига на шампиони:

1. коло
Вторник, 6 септември (почеток во 21 часот, освен ако не е поинаку наведено)

Динамо – Челзи (18:45 ч.)
Борусија Дортмунд – Копенхаген (18:45 ч.)
Салцбург – Милано
Селтик – Реал Мадрид
РБ Лајпциг – Шахтјор Доњецк
Севиља – Манчестер Сити
ПСЖ – Јувентус
Бенфика – Макаби Хаифа

Среда, 7 септември

Ајакс – Ренџерс (18:45 ч.)
Ајнтрахт – Спортинг Лисабон (18:45)
Наполи – Ливерпул
Атлетико Мадрид – Порто
Клуб Бриж – Баер Леверкузен
Барселона – Викторија Плзен
Интер – Баерн
Тотенхем – Марсеј

2. коло
вторник, 13 септември

Викторија Плзен – Интер (18:45 ч.)
Спортинг Лисабон – Тотенхем (18:45 ч.)
Ливерпул – Ајакс
Ренџерс – Наполи
Порто – Клуб Бриж
Баер Леверкузен – Атлетико Мадрид
Баерн – Барселона
Марсеј – Ајнтрахт

Среда, 14 септември
Милано – Динамо (18:45 ч.)
Шахтјор Доњецк – Селтик (18:45 ч.)
Челзи – Салцбург
Реал Мадрид – РБ Лајпциг
Манчестер Сити – Борусија Дортмунд
Копенхаген – Севиља
Јувентус – Бенфика
Макаби Хаифа – ПСЖ

3. коло
вторник, 4 октомври
Баерн – Викторија Плзен (18:45 ч.)
Марсеј – Спортинг Лисабон (18:45)
Ливерпул – Ренџерс
Ајакс – Наполи
Порто – Баер Леверкузен
Клуб Бриж – Атлетико Мадрид
Интер – Барселона
Ајнтрахт – Тотенхем

Среда, 5 октомври
Салцбург – Динамо (18:45)
РБ Лајпциг – Селтик (18:45 ч.)
Челзи – Милан
Реал Мадрид – Шахтјор Доњецк
Манчестер Сити – Копенхаген
Севиља – Борусија Дортмунд
Јувентус – Макаби Хаифа
Бенфика – ПСЖ

4. коло
вторник, 11 октомври

Копенхаген – Манчестер Сити (18:45 ч.)
Макаби Хаифа – Јувентус
Динамо – Салцбург
Милан – Челзи
Шахтјор Доњецк – Реал Мадрид
Селтик – РБ Лајпциг
Борусија Дортмунд – Севиља
ПСЖ – Бенфика

Среда, 12 октомври
Наполи – Ајакс (18:45 ч.)
Атлетико Мадрид – Клуб Бриж (18:45)
Ренџерс – Ливерпул
Баер Леверкузен – Порто
Барселона – Интер
Викторија Плзен – Баерн
Тотенхем – Ајнтрахт
Спортинг Лисабон – Марсеј

5-то коло
вторник, 25 октомври

Салцбург – Челзи (18:45 ч.)
Севиља – Копенхаген (18:45 ч.)
Динамо – Милан
Селтик – Шахтјор Доњецк
РБ Лајпциг – Реал Мадрид
Борусија Дортмунд – Манчестер Сити
ПСЖ – Макаби Хаифа
Бенфика – Јувентус

Среда, 26 октомври
Клуб Бриж – Порто (18:45 ч.)
Интер – Викторија Плзен (18:45 ч.)
Наполи – Ренџерс
Ајакс – Ливерпул
Атлетико Мадрид – Баер Леверкузен
Барселона – Баерн
Тотенхем – Спортинг Лисабон
Ајнтрахт – Марсеј

6-то коло
вторник, 1 ноември

Порто – Атлетико Мадрид (18:45 ч.)
Баер Леверкузен – Клуб Бриж (18:45 ч.)
Ливерпул – Наполи
Ренџерс – Ајакс
Баерн – Интер
Викторија Плзен – Барселона
Спортинг Лисабон – Ајнтрахт
Марсеј – Тотенхем

Среда, 2 ноември

Реал Мадрид – Селтик (18:45 ч.)
Шахтјор Доњецк – РБ Лајпциг (18:45)
Челзи – Динамо
Милано – Салцбург
Манчестер Сити – Севиља
Копенхаген – Борусија Дортмунд
Јувентус – ПСЖ
Макаби Хаифа – Бенфика