Модриќ реши да остане во Реал Мадрид до крајот на договорот

Фудбалерот од средниот ред на Реал, Лука Модриќ, има намера да остане во клубот на Мадрид до крајот на договорот.

Според шпанскиот весник „АС“ 34-годишниот Хрват го известил раководството на Реал Мадрид дека нема да преговара со други клубови и дека ќе го одработи неговиот договор до крајот, односно до летото 2021 година.

Претходно, имаше информации дека Модриќ ќе го напушти Реал Мадрид следниот трансфер прозорец, но оваа сезона тренерскиот штаб започна да му верува на Хрватот, кој стана деветтиот најкорисен играч на Реал Мадрид со 1904 минути игра, а играчот реши да остане во клубот.