На инфективното одделение во Битола тројца починати и 70 хоспитализирани

44

На инфективното одделение во Клиничката болница во Битола во изминатите 24 часа починаа тројца пациенти на возраст од 64, 84 и 85 години.

Починатото лице на 64 годишна возраст е од Бач, 84 годишниот пациент е од Ресен и 85 годишниот пациент е од Демир Хисар.

Синоќа министерството за здравство во дневната статистика соопшти дека во Битола беа починати двајца пациенти. Бројот на активни случаи со Ковид 19 во Битола е 863,  бројот на регистрирани случаи од почетокот на пандемијата 1722.

Бројот на хоспитализирани пациенти на инфективното оделение денеска е 70.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.