Несреќа во Ѓорче Петров: Девојка почина по пад од петти кат

Дваесет и пет годишна девојка загина откако паднала од петиот кат од зградата каде живеела во скопската населба Ѓорче Петров.

Од полицијата, велат дека несреќата се случила околу 15 часот кога Маријана Т. чистејќи паднала од петтиот кат од зградата на улицата 4-ти јули. Најверојатно се работи за несреќа, велат од полицијата, бидејќи претходно чистела прозорци.

Според неофицијални информации, девојката чистела за забавата што ја подготвувал по повод нејзиното дипломирање која требало да се случи за неколку дена.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.