Прегазено двегодишно дете на паркинг во Скопје

53

Двегодишно девојче загина во сообраќајна несреќа вчера попладне во Скопје, информираше МВР.

Несреќата се случила вчера околу 14.45 часот, на паркинг на улицата „23-ти Октомври“. 35-годишен скопјанец со возило „фиат добло“ удрил во детето кои веднаш било пренесено во Градската болница, но во 15.20 часот им подлегнало на повредите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.