Претрес во Тетово, пронајдена дрога, приведено едно лице

На 16.08.2022 во 11:20 часот полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 30-годишниот тетовец Н.К..

При претрeс извршен со судска наредба во неговиот дом во Тетово била пронајдена марихуана.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.